Jak się spakować i nie zwiarować???


IMG_2051_resize

 

Zastanawiasz się co zabrać i jak przygotować się do podróży z kilkulatkiem? Oto kilka moich porad (może się przydadzą?)

 • Przygotowując się do wyjazdu bierzemy pod uwagę, w jakim wieku jest dziecko, to logiczne. Inaczej spakujemy 9- miesięcznego bobasa, a inaczej 4 latka. Warto jednak pamiętać, że np. pampersy są tak naprawdę w większości miejsc na świecie. Nie warto jest brać całej paczki, lepiej kilka na pierwszy dzień, dwa. ( Oczywiście czasami dziecko jest uczulone i korzysta z jednej, jedynej firmy- wtedy bierzemy no i niestety… mamy mniej miejsca na inne sprzęty, ciuszki.
 • Ciuszki- pamiętajmy, że najczęściej tam gdzie jedziemy jest w miarę ciepło- będzie możliwość małej przepierki
 • Nigdy nie brałam ze sobą łóżeczka turystycznego i jakoś daliśmy radę:)
 • Kiedy Igorek jeździł jeszcze wózkiem kupiliśmy za jakieś 100 zł wózek parasolkę ( im tańszy tym lepszy, tzn. jak się zgubi czy popsuje- na lotnisku się nie cackają- nie będzie żal. To samo z fotelikiem do samochodu- nie wszystkie wypożyczalnie dysponują fotelikami np. w Albanii:(
 • Zawsze biorę ze sobą lekarstwa ( takie, które również w domu zawsze mam w apteczce- na gorączkę, przeciwbólowe, biorę termometr.

 

IMG_2057_resize

 • Oczywiście też maść na pogryzienia komarów oraz  repelent przeciw komarom z DEET ( siła  zależy od poziomu stężenia tego środka chemicznego w danym preparacie. Repelenty z DEET są dostępne w aptekach i wielu sklepach) Czasami dobrze jest wstrzymać się i kupić spray w kraju, do którego jedziemy- będzie skuteczniejszy).
 • Co do szczepień to Igorek ma prawie wszystkie możliwe. Wiem, że to kontrowersyjna kwestia. My podjęliśmy taką decyzję.

portugalia2

 • Do samolotu zawsze biorę jakieś „uciszacze” na nudę np. książeczkę z naklejkami, grę, fajna jest taka książeczka z pisakiem zmazywalnym- ma różne zadania do wykonania, rysunki do uzupełnienia, potem można radosną twórczość zmazać i tworzyć na nowo). Dobrze byłoby gdyby te rzeczy były nowe. Niektóre linie lotnicze dbają o małych podróżników i same proponują taki zestaw „pierwszej pomocy”

 

IMG_2061_resize

 • Igorek zawsze miał swój własny bagaż. Najpierw mały plecaczek biedronkę, a teraz taką małą, walizeczkę też biedronkę. Myślę, że to fajny pomysł. Uczy brania odpowiedzialności za swoje rzeczy. A, że walizka ma kółka- to już inna historia:)

 

Igi z walizką

 • Nie ruszam się nigdzie bez wilgotnych chusteczek- bardzo pomocne, w różnych sytuacjach.
 • Oczywiście biorę dla Igorka żel do mycia oraz krem z wysokim filtrem.
 • Nie mamy ze sobą żadnych gadżetów typu i-pod, tablet. Wszystkie gadżety najlepiej zostawić w domu:)
 • No i słucham swojej intuicji. Dobrze jest iść przed wyjazdem do pediatry, zbadać maluszka, może poprosić o poradę ( w razie niespodziewanego choróbska można wykupić jakiś odpowiedni lek jeszcze przed wyjazdem).
 • Poszperajmy trochę w Internecie, być może znajdziemy rady dotyczące pobytu z dzieckiem w miejscu, do którego się wybieramy
 • Pewne jest, że nigdy nie weźmiemy wszystkiego, co byśmy chciały, co będzie być może potrzebne. Na miejscu zawsze trzeba będzie trochę kombinować i to też jest częścią przygody.

Kiedy dotrzemy do celu dobrze jest mieć sprecyzowany plan działania. Poszukajmy wcześniej miejsc, które będziemy chcieli zobaczyć z maluchem, do których będziemy chcieli z nim pójść (np. park wodny, zoo, park rozrywki, itp.)

 

singapur igi

U nas sprawa jest prosta- Igorek uwielbia jazdę metrem:)

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?