Sajgonki w Sajgonie:)


Zajęcia z gotowania w kraju, który odwiedzamy to świetny pomysł, na poznanie kilku dań typowych dla danego regionu. Dzięki wizycie na lokalnym targu ( jak było w naszym przypadku w Ho Chi Minh) to również możliwość zapoznania się z przyprawami, ziołami i warzywami charakterystycznymi dla lokalnej kuchni.

W Ho Chi Minh jest kilka szkół gotowania. My zdecydowaliśmy się Saigon cooking school.  Uczestniczyliśmy w porannych zajęciach, które połączone były z wizytą na targu. Nasza grupa liczyła 10 osób. Zaproponowano nam trzy dania- smażone na głębokim oleju sajgonki z warzywami, sałatka z morskiego szpinaku oraz dla nas ryż z warzywami, a dla mięsożernych 🙂 kurczak curry w sosie kokosowym. Kurs poprowadzony był sprawnie i ciekawie. W sumie najbardziej cieszymy się z sajgonek. Okazuje się, że są bardzo proste w przygotowaniu (sprawdziliśmy po przyjeździe do Bydgoszczy).

Uczestnictwo w kursie kulinarnym to również oprócz gotowania możliwość spotkania z innymi turystami. My, poznaliśmy gadatliwego Amerykanina, miłą starszą parę z Australii, podróżującego studenta z Niemiec ( studiuje w Malezji). Nic tak nie zbliża jak wspólne gotowanie i degustacja:)

wietnam18

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?