Znojmo- ciemność widzę, ciemność:)


Zazdrościmy naszym sąsiadom Znojma. Bardzo. Nie tylko ze względu na historię wina sięgającą XI wieku, ale także ze względu na przepiękne położenie przy Parku Narodowym Podyji, średniowieczne tajemnicze podziemia ( Igorek był zachwycony!) i renesansowe budynki w centrum Znojma. Zazdrość o smażeny syr i pivo chyba też nikogo nie zdziwi:)

IMG_3298

 

Winnice w Śaldorf. Urocze miejsce nie tylko dla smakoszy wina:)

IMG_3272

Śaldorf- lubimy takie starocie:)

 

IMG_3291

 

IMG_3281

IMG_3304

Retz- austriackie miasto przy granicy z Czechami. Pod rynkiem znajdują się podziemia ( możliwość zwiedzania). Warto wejść na wieżę Ratusza.

 

IMG_3312

IMG_3328

Znojmo na Morawach- średniowieczne miasto słynne ze znakomitych win. Winnice to tylko początek. Miasto jest pełne niespodzianek- nam najbardziej podobała się wycieczka do podziemi.

 

IMG_3321

Średniowieczne podziemia Znojma kryją w sobie wiele tajemnic i straszydeł ( Igi był zachwycony:)). Oprócz trasy standardowej, są 3 trasy tzw. Adrenalinowe. Zanim zdecydujemy się przejść jedną z nich musimy pomyślnie zdać test bramek:)

 

IMG_3346

Stare Miasto Znojmo

IMG_3330IMG_3348

IMG_3336

IMG_3360

 

 

 

 

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?