Szkic, zarys, plan- musi być:)


 

Decyzja podjęta, bilety kupione. Wizy do USA i na Kubę też są. Naszą kolejną wyprawę z Igorem podzieliliśmy na trzy etapy.

Najpierw lecimy na Kubę ( 08-14.01). Cygara, rum, Castro, salsa, klasyczne samochody-, co jeszcze? To właśnie nas intryguje i tego nie możemy się doczekać.

Planujemy zanurzyć się w wibrujące, pełne życia ulice Hawany, jej kolonialną architekturę i karaibski klimat. Jesteśmy ciekawi kubańczyków, o których dobroduszności wiele słyszeliśmy. Oprócz Hawany samochodem udamy się do Cienfuegos i do Trinidadu.

Wiza kuba

Kolejny przystanek to Meksyk ( 14-25.01).

Nasza baza wypadowa na Półwyspie Jukatan to Tulum, skąd Jarek wybierać się będzie na kurs nurkowania w jaskiniach, a ja z Igim pojedziemy zobaczyć m.in. Chichen Itza. Miasto założone przez Majów ( powiązane również z kulturą Tolteków), jedno z 7 Nowych Cudów Świata, wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze podjedziemy pewnie do kolonialnego miasta Valladolid. W Tulum czeka na nas oczywiście piaszczysta plaża i błękit fal.

 

meksyk

25.01- 04.02: czeka na nas zarezerwowany samochód i droga Nowy Orlean- Miami.

Jestem pewna, że Stany znowu zachwycą Igorka:)

Spoglądam na nasz plan i jeśli uda nam się go zrealizować mały będzie prze szczęśliwy. Droga, zawsze sama w sobie przynosi tysiące mniejszych i większych ochów i achów. Te punkty to oczywiście tylko mapa, dzięki której jest zarys wyjazdu. Zawsze czekamy na to, co będzie działo się po drodze.

Universal Studio- Orlando

Jungle Island w Miami

Malownicza droga- Highway 30 – plaże South Walton

Wycieczka do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego ( przylądek Canaveral)

Walt Disney World, Orlando

IMG_3057

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?