10-godzinna jazda samochodem z Maluchem? Daliśmy radę!


Jak przeżyć 10- godzinną jazdę samochodem z 5- latkiem? No cóż, my chyba mamy wielkie szczęście, bo jak do tej pory Igorek jest rewelacyjnym kompanem podczas takich przejazdów. Być może spowodowane to jest tym, że podróżuje z nami od zawsze i jest to dla niego normą? Najśmieszniejsze jest to, że Igorek w drodze do Toskanii ( nocleg mieliśmy w Weronie, z Bydgoszczy około 1300 km)ani razu nie spytał „daleko jeszcze?”, a czasami kiedy jedziemy np. do Gdańska już po kilku minutach TO pytanie ( oj, który rodzic go nie słyszał?) pada.  Igi zdał egzamin z jazdy do Toskanii na 6:)

Co robimy podczas 10 -godzinnej podróży ( dwa przystanki w drodze), kiedy pełen energii 5-latek siedzi w foteliku?  Oto kilka naszych propozycji:) Może się przydadzą?

igi w drodze1

Oczywiście jemy:) Musiałam zacząć od jedzenia ( chociaż u nas z tym jest różnie).

 

Igi w drodze3

Dobrze jest, kiedy siedzi się obok Malucha i można mu poczytać jakieś fajne bajki ( mając nadzieję, że reszta towarzyszy podróży nie znudzi się szybciej od dziecka:))

 

Igi w drodze 4

Od pewnego czasu prowadzę z Igorkiem  „Pamiętnik z podróży”. Podczas podróży uzupełniamy braki, naklejamy, rysujemy.

Igi w drodze6

 

Taka praca może wykończyć:) Podczas takiej długiej podróży, nie sposób nie zasnąć na 2 godzinki.

Igi w drodze 8

 

Igi w drodze7

Pełen nowej energii Igorek przechodzi kolejne etapy Angry Birds. Myśleliście, że u nas obywa się bez telefonu i gier? Niestety, to czasami zbawienna „zabawka”.

 

Igi w drodze 5

Fajnie jest obserwowań co dzieje się za oknem. Na szczęście czasami zdarzają się i takie widoki na autostradzie. Dla małego chłopca- bomba!

 

Igi w drodze2

Nie oszukujmy się, 10 godzin to jednak dłuuuugo. Można słuchać bajek, samemu przeglądać książki, naklejać, spać, jeść, grać. Można też oglądać Scooby Doo i Minionki, które były hitem na naszym wyjeździe. ( Nasi Klienci, którzy już jakiś czas temu skończyli 18-lat byli zachwyceni:)

Tagi: ,

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?