O festiwalu, który nie jest festiwalem:)


IMG_1434_resize

Właściwie to,  lato można by w Polsce spędzić na festiwalach filmowych ( tyle się ich odbywa w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy).  Takie wakacje są ( wg mnie i moich zwariowanych psiapsiułek) fajną alternatywą dla tych, którzy nie cierpią parawanów, cymbergajów, stoisk z okularami słonecznymi za 10 zł i tego rodzaju cudowności nad polskim morzem. No, ja tego nie mogę zdzierżyć. Koniec i kropka. Nic na to nie poradzę.

 

IMG_1448_resize

My od trzech lat jeździmy do Kazimierza Dolnego. W tym roku była to już 8 edycja festiwalu. ( A tak przy okazji – musimy obgadać z dziewczynami jak uczcimy 10-lecie, które zbiegnie się z naszym osobistym 5-leciem:)). No, to już musi być chyba koniecznie pobyt tygodniowy, zamiast standardowych 3 dni, które spędzamy w „Kaziolu”.

 

IMG_1416_resize

Dlaczego ten festiwal? Ponieważ nie ma tutaj totalnie festiwalowego klimatu tzn. jest klimat, ale taki bez zadęcia, pompy i tego całego uroczystego ( czytaj czerwono-dywanowego) anturażu. Ludzie tutaj przyjeżdżają oglądać dobre filmy, spotkać się ( i porozmawiać) z twórcami filmów, pisarzami, dziennikarzami. Przyjeżdżają, żeby posłuchać muzyki, oglądać filmy w wielkim namiocie na twardych krzesłach, albo pod gołym niebem ( przy akompaniamencie ujadającego psa z posesji obok). Przyjeżdżają, żeby powałęsać się po urokliwym Kazimierzu czy poleniuchować nad Wisłą.

IMG_1393_resize

Dwa Brzegi łączą nie tylko Kazimierz z Janowcem ( w którym również odbywają się festiwalowe wydarzenia). One przede wszystkim łączą tych, którzy zdecydowali się spędzić kilka wakacyjnych dni na tym świetnym festiwalu.

 

IMG_1425_resize

p.s. Z roku na rok dostajemy się do Kaziola z Bydzi coraz szybciej ( autostrady- super!!!)

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?