Seafood pancake w O’ngo.


Pierwszego dnia postanowiliśmy poznać Seul „od kuchni”. Dosłownie. Zaczęliśmy nasz pobyt wizytą w szkole gotowania O’ngo. Bliżej nie mogliśmy jej znaleźć. O’ngo znajduje się dosłownie minutę od Ibis w dzielnicy Ikseon-dong, gdzie mieszkaliśmy. W O’ngo nie tylko się gotuje. Tutaj kultywuje się koreańską kulturę i obyczaje. Zaczęliśmy od wizyty na pobliskim targu. Nie jest duży, schowany w podziemiach budynku. Nie wywołał w nas wielkich emocji, ale nie oczekiwaliśmy po nim wiele.

Trochę obawiałam się gotowania z Tymkiem. Średnio potrafi usiedzieć 1 minutę w jednym miejscu. Czyli 60 sekund:) Trochę to za mało, żeby choćby marchewkę obrać… Igor dostał swój własny fartuszek i miejsce do gotowania ( chociaż nie płaciliśmy za niego). Piotrek ( 12 lat) i Michał ( 15 lat) płacili jak dorośli i tak też sobie poradzili. Co do Tymka- oprócz szefowej kuchni w O’ngo było jeszcze kilka miłych, uśmiechniętych młodych ludzi. Starali się strzec malucha i bardzo mi pomogli. Niestety Tymek jest bardzo nieufny dla obcych i pomimo starań gotowaliśmy razem. Wszystko jest bardzo indywidualne.

Przedpołudniowe gotowanie trwa około 3 godzin. Wystarczy jeśli jesteście z dziećmi. Serio:) Jest oczywiście wcześniejsza możliwość wyboru menu. Musicie też zapłacić za kurs zanim przyjdziecie na zajęcia. Co do menu- wybraliśmy soft tofu stew ( czyli taki gulasz z tofu i warzywami) oraz seafood pancake- naleśnik z seafoodem:) Bardzo popularny w Korei. Proste, smaczne i możecie wykonać spokojnie po powrocie do domu. No i zamówcie te dania potem, w podróży. Fajnie jest porównać jak Wam wyszło i jak robi się to samo danie na Jeju:)Zapomniałam dodać, że zawsze zabawa jest taka sama. Superowa:)

You may also like

Nasz 2017 rok.

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli Kto?

IgiTravel czyli Kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy dwójce małych dzieci. Igor- lat 7. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 1 grudnia 2016 skończył roczek. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund- a to dopiero początek! Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916