Projekt – szkoła:)


Nasze podróże zmieniają się wraz z nami. Już za nami szaleńcze zwiedzanie wszystkich świątyń, kościołów, miejsc rekomendowanych przez Lonely Planet. Po tym etapie, nadszedł czas na degustowanie:) Smaków i zapachów- uczestniczymy namiętnie w kursach kulinarnych, degustujemy wina w winnicach. Nadszedł czas na wsłuchiwanie się w ciszę plaż i hałas ulicy, na bezmyślne gapienie się na przechodniów. To luksus, do którego dojrzeliśmy. Uwielbiam to uczucie, kiedy mamy możliwość uczestniczenia w takim zwykłym, normalnym trybie dnia miejsca do którego jedziemy. Bez pośpiechu, bez ciśnienia.

Zmieniliśmy się również podróżując z Igorkiem. Staramy się dostosowywać nasze wyjazdy do potrzeb i zainteresowań małego człowieka. Dzięki niemu odwiedzamy miejsca, do których nie wstąpilibyśmy jadąc we dwoje.

Być może wszystko to sprawiło, że nasza kolejna podróż do Mołdawii ma oprócz „standardowego” włóczenia się po miastach i winnicach, jeszcze jeden cel. Wizytę w szkole polskiej w Kiszyniowie. Tak na prawdę od zawsze odwiedzamy szkoły. Jakoś tak  na naszej drodze spotykamy otwarte klasowe okna ( lub czasami tych okien po prostu nie ma jak to było w wiosce Masajów w Tanzanii:). W Birmie popijaliśmy herbatkę z bardzo zaangażowaną nauczycielką j. angielskiego, a na Kubie już z Igorkiem zostawiliśmy kilka drobiazgów, które mieliśmy w razie czego:). Tylko, że jakoś tak czułam, że te wizyty są takie mimochodem, takie wejść- wyjść i mieć z tzw. głowy. Zachciało mi się czegoś więcej:)

W Mołdawii znalazłam chętną szkołę i dzieciaki, z którymi spotkamy się całą naszą trójka. ” Igi w szkole- warsztaty z chustą”. O co chodzi? Chciałabym poopowiadać dzieciakom o nas, o Bydgoszczy ( mam kilka gadżetów i prezentów, które przy okazji damy dzieciakom). No i jeszcze chusta ( wymyśliłam sobie, że zabawa to chyba najlepsza integracja:)- przekazana wspaniałomyślnie przez producenta i dystrybutora chust animacyjnych Akson. Wielkie dzięki! Chusta zostaje w Kiszyniowie z dzieciakami, a ja mam nadzieję, że wizyty w szkole będą stałym elementem naszych kolejnych wyjazdów. No i, że Igi polubi szkołę!!! O moim pomyśle opowiedziałam w naszym radiu PiK:)akson2gadżetyPikTanzania szkoła Tanzania szkoła1Szkoła kubaSzkoła kuba1IMG_7578_resize

You may also like

Twardzielki z Jeju.

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?