Maroko- jednak nadal zachwyca:)


Maroko16

Czasami zdarza się nam powrócić w odwiedzone przez nas miejsce- ( w większości przypadków wychodzimy jednak z założenia, iż jest tyle innych cudownych destynacji, które na nas czekają, że nie warto wracać…)

Byliśmy pewni- Maroko, po raz kolejny zachwyci, rozśmieszy, oczaruje, zdenerwuje, zmęczy… Bingo:)

Zachwycił nas smak świeżości. Warzyw, owoców, wyciskanych soków ( no sugar, no water:)), owoców morza, jogurtów, chleba…

Rozśmieszył nas nasz przewodnik po medynie w Fezie. Zabawny i rzetelny jednocześnie. Dowcipny i nie nachalny. Opowiadał rzeczowo i ciekawie. Medyna w Fezie jest pełna zakamarków, tajemnic, schowanych małych zakładów rzemieślniczych- warto zwiedzić ją z lokalnym przewodnikiem ( polecamy” Medina Tour in Fes”).

Oczarował nas po raz kolejny Szawszawan – malownicze miejsce z  niebiesko- białymi domami, wąskimi uliczkami, gdzie życie toczy się swoim nieśpiesznym tempem. Z małą księgarnią z zakurzonymi książkami i sklepikiem z misternie ułożonymi nićmi, których odcienie mieniły się w tysiącu barw.

Zdenerwowały nas patrole policyjne właściwie w całym Maroku. Na każdym wyjeździe z miasta, czyhające na nas zza każdego zakrętu czy w każdym krzaku.

Zmęczyli nas nachalni sprzedawcy na sukach w Marrakeszu. Wiemy, wiemy taka kultura i tradycja:) Oczywiście braliśmy udział w tym ulicznym show:) No problem!

maroko6

maroko7

Maroko8

maroko9

maroko12

maroko14

maroko13

maroko15

Maroko17

 

maroko18

Maroko 20

Maroko20

 

 

 

 

 

Tagi:

You may also like

LEAVE A COMMENT

Słów kilka o nas

IgiTravel czyli kto?

IgiTravel czyli kto?

Nasz rok kalendarzowy składa się z kilku wypraw i całej reszty, którą trzeba opanować przy trójce dzieci. Igor- lat 9. Znaki szczególne- nie zawsze ułożona, blond czupryna oraz szczupła sylwetka ciała ( pewnie od ciągłego ruchu-skakania, kopania piłki, wchodzenia na wszelkiego rodzaju przeszkody). Tymon- 3 latka skończy w grudniu. Tak jak Jego starszy brat, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 30 sekund. Niedawno do naszej ekipy dołączyła "niespodzianka" przywieziona z wakacyjnej wyprawy do Indonezji- Maksio. Urodził się 16 marca 2018 r. i rośnie jak na drożdżach:). Agnieszka i Jarek- staramy się ogarnąć całe to szaleństwo:)

Fanpage

Newsletter

Contact Us

Jesteśmy bardzo ciekawi, Kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Masz do nas pytanie, jesteś ciekawy dokąd zmierzamy? Może chciałbyś spotkać się z nami? Zapraszamy do kontaktu. Będzie nam bardzo, bardzo miło.

Bydgoszcz

+48504078916

IgiTravel na FB

Archwium

Masz chwilę, zobaczyć co u nas?